YEMEK

Zigana Pide

28 Mart 2015

Ankara’nın Karadeniz kokan mekanlarından birindeyiz bugün. Zigana Pide Karadeniz pidesi yemek isteyenlerin uğrak noktası. Gelelim değerlendirmemize.

Zigana Pide Acity’nin tam karşısında Erciyes İşyerleri’nde bulunuyor. İçerisi geniş, çok masa var. Genelde dolu olan mekanda kalkan masa hemen doluyor. Son zamanlarda adının epeyce duyulmasından kaynaklanıyor olsa gerek.

Zigana Pide’de 3 çeşit pide ve 2 çeşit tatlı bulunuyor. Kavurma Rize’den tereyağıysa Trabzon’dan geliyor. Pideler üzerinde tereyağıyla servis ediliyor. Pideyle birlikte çatal bıçak verilmiyor. Karadeniz pidesi elle yenir fikri güzel fakat bu kadar da ısrarcı olmamak gerektiğini düşünüyorum. Bir yandan elimizle yerken bir yandan fotoğraf çekmek zor.

Gelelim pidelere. Kavurmalı peynirliyle başlıyoruz. Yarısı kavurmalı yarısı peynirli gelmesi gerekirken neredeyse peynir hiç yok.
image

Tereyağı gerçekten çok lezzetli. Pideyi uç noktalara götürüyor. Kavurma da güzel fakat pide fazla pişmiş. Hamuru karardığı gibi kavurmalar da haliyle kurumuş.
image

Kıymalı peynirli pidenin lezzeti güzel. Kenarlardan koparılan parçaların tereyağıyla buluşması enfes. Fakat aynı pişme problemi bu pide içinde geçerli.
image

Tatlılardan sütlaç oldukça güzel. Mis gibi süt kokuyor, beğendik.
image

Trabzon burmasıysa o söyleye söyleye bitiremediğim tereyağıyla taçlandırılmış.
image

Karadeniz pidesi seviyorsanız mutlaka gidip tatmanız gereken pidelerden. Fakat büyüdükçe eski lezzetlerini kaybetmemeleri gerek. Bu kadar başarılı malzemeler biraz daha özenle enfes hale gelebilir. Siz yine de gidip tadın, yorumlarınızı da eksik etmeyin.

Adres:
Macunköy Erciyes İş Yerleri 201. Cadde No:6 Yenimahalle/ANKARA A-CİTY Outlet Yanı Yeni Mahalle ANKARA Türkiye

Tel: 0312 387 0999

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply