DİĞER, YEMEK

Very Cupcake Süsleme Atölyesi

20 Eylül 2014

Geçtiğimiz hafta sonu Ankara’ nın en tatlı mekanlarından Very Cupcake ‘de süsleme atölyesine davetliydik. Very Cupcake, yurt dışında popüler hale gelen cupcakei hem izlemesi hem de yemesi zevkli bir şekilde sunma fikriyle 2013 ‘te ilk mağazasını Ankara Tunalı Caddesi’ ne açtı. Gerçekten de lezzetli ürünler yapan Very Cupcake, şirin dekorasyonu ve güler yüzlü çalışanlarıyla da Ankara’lı cupcake severlerin gözdesi oldu.  Yoğun ilgi gören marka, Bahçelievler, Cepa ve 365 ‘e açtıkları mağazalarla büyümeye devam ediyor. Gelelim Bahçelievler 7. caddede düzenlenen etkinliğin detaylarına.

Öncelikle Very Cupcake’in kurucularından Banuhan Hanım, bizleri markanın ortaya çıkış süreci ve cupcakelerde kullandıkları malzemeler hakkında bilgilendirdi. Banuhan Özyurda’nın, annesi Zehra Aksoy, kardeşi ve eşiyle birlikte kurduğu Very Cupcake 2013 yılından beri Ankara’lılara hizmet veriyor. Çankaya’da bulunan imalathanelerinde her gün yaklaşık 35 çeşit cupcake üretilip sunuluyor. Günlük olarak üretilen cupcakelerin tarifi onlarca deneme yanılma sonucu ortaya çıkartılmış. Bu keklerin en büyük özelliği ise hiçbir yapay tatlandırıcı ve hazır malzeme kullanılmadan yapılıyor olması.

Very Cupcake Banuhan Özyurda

Bu güzel bilgilendirmenin ardından önlükleri takıp eldivenlerimizi giydik. Cupcakelerimizi süslerken kullanmak üzere istediğimiz renk şeker hamurlarını açmakla işe koyulduk. Very Cupcake orijinaline uygun olarak şeker hamurlarını minimal düzeyde, sadece ufak süslemelerde kullanıyor. Bizlerde onlarca değişik modelde kalıp kullanarak süslerimizi hazırladık ve kurumak üzere bir kenara kaldırdık.

DSC03795

Sıra geldi işin en can alıcı kısmına. Frostinglerin sıkılma aşaması. Öncelikle duyların krema torbalarına geçirilmesini ve tutma şekillerini öğrendik. Ardından farklı sıkma çeşitlerini ve süsleme yöntemlerini öğrendik.

Very Cupcake Danbo

O kadar çok çeşitli süsleme malzemesi vardı ki hangisini kullanacağımızı şaşırdık. İncilerden, yenilebilir simlere, granül şekerlerden jelibonlara herşey vardı. Eh bir yandan süsleyip bir yandan tatlarına bakmayı ihmal etmedik 🙂

Very Cupcake

Sonunda kollarımızı sıvadık ve kendi cupcakelerimizi yaptık. Limonlu, havuçlu, çikolatalı ve kırmızı kadife keklerden seçip süslediğimiz cupcakelerimizi bakalım beğenecek misiniz?

Very Cupcake Bir Tatlı Bir Ekşi

– Kahvenizi nasıl alırdınız?

– Cupcakeli lütfen!

Very Cupcake Süsleme Atölyesi Kahve Cupcake

Ve son olarak Via Tasarım tarafından hazırlanan Very Cupcake Katılım Sertifikalarımızı aldık. Bu güzel ve eğlenceli gün için Banuhan Hanım ve Zehra Hanım’a, ayrıca etkinliği düzenleyip bizleri de davet eden VIA ekibine teşekkürler.

Very Cupcake Via Etkinlik Blogger Etkinliği

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply