YEMEK

Tomato Fresh Italian – TFI

14 Ağustos 2014

Fırın yandı… Tencere kaynadı… Hamur mayalandı…

Bugün sizleri ambiyansından lezzetlerine her anlamda çok beğendiğimiz bir mekanla tanıştıracağız. Tomato Fresh Italian. TFI yakın zamanda Park Caddesi’nde açılan mekanlardan biri. Tamamen organik, doğal ve katkısız ürünlerle hazırlanan İtalyan lezzetleriyle donatılmış bir mönüsü var.

Tomato Fresh Italian restoran ankara

Tomato Fresh Italian çiçeklerle donatılmış bahçesinde, yada özenle hazırlanmış iç kısmında oturabileceğiniz 80 kişilik bir mekan. Sıcak havasının yanı sıra özel günlerde kutlama yapabileceğiniz şık bir ambiyansı var. Geniş ve aralıklı masaları, güzel seçilmiş müzikleriyle keyifle sohbet edebilir, loş aydınlatmasıyla romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Tomato Fresh Italian restoran ankara

Tomato Fresh Italian restoran ankara ambiyans

Tomato Fresh Italian oldukça güzel hazırlanmış, geniş bir menüye sahip. Karar verdikten sonra fırından yeni çıkmış kurutulmuş domatesli ekmekler, zeytin ve zeytinyağı servis ediliyor. Ekmeklerin muhteşem kokusundan başarılı bir fırına sahip oldukları izlenimini alıyoruz.

İlk tercihimiz mekanın övülen lezzetlerinden Taş Fırında Lazanya. Fırından çıktığı gibi servis edilen lazanya kesinlikle denemeniz gereken tatlardan biri. Bolonez sos çok başarılı mis gibi domates kokuyor, hele de beşamel sosla buluşunca… Yıllardır İtalyan lezzetleri sunan restoranlara taş çıkartır. Gidin ve mutlaka tadın.

Tomato Fresh Italian Taş fırında lazanya

Diğer tercihimiz ana yemeklerden Robespierre. Robespierre İtalyan menüsünde sıklıkla görebileceğimiz ince dilimlenmiş bonfileden oluşan bir yemek. Aslına uygun olarak taze roka, domates ve parmesan eşliğinde sunuluyor. Ete gelmeden rokanın tazeliğinden bahsetmezsek haksızlık etmiş oluruz 🙂

Tomato Fresh Italian Robespierre yemek

Etler orta pişmiş, yumuşacık ve sulu kalmış. Kekikle tatlandırılan etler lezzetli, et severlerin deneyebileceği risksiz bir tabak. Tek eksiği sanırım lazanyanın çıkmasını beklerken biraz bekletilmiş olması.

Tomato Fresh Italian Robespierre yemek

Tatlı olarak tercihimiz tabii ki Tiramisu. Mascarpone peyniriyle yapılan kreması muhteşem. Tadı damağımızda kaldı. Yemekleri unutun ama bu tatlıyı unutmayın.

Tomato Fresh Italian Tiramisu

Ayrıca biz seçim günü içki satışı yasağı yüzünden tadamadık fakat geniş bir şarap kavı mevcut. Fiyatlar diğer İtalyan restoranlarıyla benzer. Biraz yüksek fakat gerek lezzet gerek ortam bunu hak ediyor.

Tomato Fresh Italian son zamanlarda en çok keyif alarak oturduğumuz restoranlardan biri. Hem tasarımı hem de lezzetleri bizden yüksek not aldı. Bakalım bu çizgilerini korumakta başarılı olabilecekler mi?

Tomato Fresh Italian

Fiyat:

Taş Fırında Lazanya: 24 TL

Robespierre: 39TL

Tiramisu: 16TL

Adres:

Park Cad. No.15/A Çayyolu, Ankara

0312 219 0019

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply