YEMEK

Sevgi Cafe – Kahvaltı

18 Aralık 2014

Sevgi Cafe okuduğumuz olumlu yorumlardan sonra uzun zamandır gitmek istediğimiz bir mekandı. Sonunda Ankara ayazında sıcacık bir kahvaltı hayaliyle yolumuzu Ümitköy’e düşürdük. İyi ki de öyle yapmışız, sebepleri resimlerde gizli 🙂

Sevgi Cafe Galleria’nın arka sokağında bulunan bir aile işletmesi. Vitrinde bulunan eşyalardan dolaplarına kadar her şey ev ortamında hissettiriyor, çalışanlar da öyle tabi. Biz de sıcak bir termos çayımızı alıp kurulan soframızın tadını çıkartmaya başlıyoruz.

sevgi cafe kahvaltı

Tahin pekmez, bal, tereyağı ve reçellerle başlıyoruz. Özellikle erik marmeladı çok lezzetli, ev yapımı olduğu belli.

sevgi cafe

Peynir çeşidi bol değil ama böyle bir sofra için yeterli. Biber ve patlıcan kızartması sofranın yıldızlarından biri. Yağ çektirilmeden kızartılmış, domates ve hafif sarımsakla lezzetlendirilmiş.

sevgi cafe

Sigara böreği güzel, çıtır çıtırdı. Yeni kızartılmış sıcak olarak geldi. Biz de afiyetle mideye indirdik 🙂

sevgi cafe

Gelelim kahvaltının yıldızı olan menemene. Bol sulu, bol kaşarlı enfes bir menemendi. Domates olarak da kendi konservelerini kullanmışlar. O kadar lezzetliydi ki bir sürü ekmek yemek zorunda kaldık 🙂

sevgi cafe

Zeytinyağlı yaprak sarması sofraya son olarak geldi. Daha baharatlı ve yumuşak olmasını tercih etsem de lezzetli.

sevgi cafe

Sevgi Cafe hem sıcaklığıyla hem de sunduğu lezzetlerle gönlümüzü fethetmeyi başardı.Uzun zamandır yaptığımız en lezzetli kahvaltılardan biriydi. Ev ortamında kahvaltı yapmayı seviyorsanız, burayı mutlaka denemelisiniz. Tabii menemeni de:)

Adres:

Ümitköy Mah. Mutluköy Sit.

1946. Sok. No:11 Çankaya

Ankara, Türkiye

Fiyat:

Kahvaltı ( 2 Kişi) : 40 TL

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply