DİĞER, YEMEK

Pirelli Yıldızları – 2014’ün En İyileri

31 Aralık 2014

2014 ‘ün son anlarını yaşadığımız bu günde Bir Tatlı Bir Ekşi’de de bir telaş var. Bütün bir yıl yedik içtik, bazılarını beğendik bazılarını eleştirdik. Sene sonundaysa hepsini süzgeçten geçirdik. Her senenin sonunda farklı kategorilerde en beğendiğimiz mekanlara vereceğimiz ödül olan Pirelli Yıldızları ‘na geldi sıra. Bu yıldızları verirken mekanın genel değerlendirmesini, ödül alacağı kategorideki yetkinliğini ve midemizin iç sesini göz önünde bulundurduk ☺ Seneye yıldızlı mekanları tekrar ziyaret ederek aynı çizgilerini koruduklarını görmek dileğiyle★★★

Pirelli Ödülleri

İşte karşınızda Bir Tatlı Bir Ekşi patentli Pirelli Yıldızları ‘nın 2014 kazananları.

En İyi Kahvaltı  Sevgi Cafe

2014 yılının ilk yıldızı muhteşem kahvaltısıyla Sevgi Cafe’nin oluyor. Keyifle uzun uzun oturabileceğiniz ve leziz ürünleriyle sizi cezbedecek bir mekan. Mekandaki ev ortamı sıcaklığı, sunulan ev yapımı lezzetler ve o ekmek banmaya doyamayacağınız menemeniyle bu ödülü sonuna dek hak ediyor. Daha detaylı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

_DSC4930

En İyi Kebap   Bayram Usta

Yılın şüphesiz iyi ete, iyi kebaba doyduğumuz mekanı Bayram Usta Yaprak Kebap. Başlangıçları ve kebaplarıyla enfes bir şölen sunuyor. Servis hızı, personelin alakası 10 numara. Yaprak kebap terbiyesi ve pişirilmesiyle gönlümüze taht kuruyor. Diğer lezzetleriyse bir o kadar başarılı. Daha detaylı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

_DSC4537-3

En İyi Deniz Ürünü   Cunda Balık Lokantası

Pirelli Ödülleri ‘nin bu kategorideki en başarılı lezzeti Cunda Balık’ ın spesiyali ahtapot ızgara oluyor. Yumuşacık, içi sulu dışı karamelize olan ahtapot enfes. Tereyağında pişirildikten sonra ekstra bir baharata ihtiyaç duymayacak kadar lezzetli. Mekanın havası, müzikler ve çalışanların ilgisi de birleşince ortaya bu sonucun çıkması oldukça doğal. Daha detaylı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

cunda balık ahtapot

En İyi Tatlı   Tomato Fresh Italian

İtiraf etmem gerek bu sene en zorlandığımız kategori bu oldu. Enfes diyebileceğimiz bir lezzet arayıp durduk. Ve sonunda en iyi tatlı ödülünü Tomato Fresh Italian ‘ın tiramusu’suna vermeye karar verdik. Mascarpone peyniriyle yapılan kreması, kıvamı,ıslaklığı her şeyiyle orijinaline uygun biz tat. Daha detaylı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

DSC03072

En İyi İçecek  ★ Mix Mondial

Mix Mondial, her sene yepyeni kokteyller sunan ,içecek kültürünün gelişmesini sağlayan bir festival. O yüzden bu sene Pirelli Yıldızları ‘nın en iyi içecek kategorisindeki kazananı bir mekan değil bir etkinlik oluyor. En iyi barmenlerin farklı reçetelerini bizlerle buluşturan Mix Mondial’in en beğendiğimiz içeceği Captain Morgan Sweet & Sour yıldızı almayı hak ediyor.Daha detaylı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

_DSC4433

En İyi Ambiyans  ★ Irish Town

Ve geldik 2014 yılı Pirelli Yıldızları ‘nın son ödülü olan en iyi ambiyansın sahibine. Irish Town gal yeşili dekorasyonu, loş aydınlatması yüksek tabureleriyle adının hakkını vererek İrlanda publarının güzel bir örneğini sunuyor. Buna ek olarak sunduğu bira çeşitliliği ve farklı yemeklerdeki İrlanda dokunuşlarıyla sizi ortamın içine adeta çekiyor.  Daha detaylı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

DSC03724-4

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply