YEMEK

Piola – Tepe Prime

11 Eylül 2014

İtalya’dan dünyaya yayılan başarılı bir lezzet durağı bugünkü konuğumuz. Piola. Bu yazıyı yazmakta epey geciktiğimizin farkındayız fakat resimlerine baktıkça ağzımız sulandığından yazamadık 😀

Piola ‘nın İtalya’daki başarılı serüveninden sonra dünyanın 4 bir yanına açılan şubelerinden biri de Tepe Prime. Kırmızı ağırlıklı iştah uyandırıcı bir dekorasyona sahip mekanın dışarıda masaları da var. Müzik seçimleri gayet başarılı fakat karşı tarafta kalan restoranlarla karıştığını da eklemek gerek. Servis hızlı, çalışanlar güler yüzlü. Piola ‘nın menüsü klasik İtalyan tasarımında. Bruschetta’yla başlayıp pizza ve makarnalara yelken açıp son durağında tiramisu’ya ulaşıyor. Pizza seçenekleri çok geniş, karar vermekte zorlanacağınız kesin. Ama ne seçerseniz seçin memnun kalacağınızı da söyleyebiliriz.

Piola’da içeceklerden tercihimiz Yeşil Elmalı Limonata. Klasik elmalı limonatalardan farkı içinde bol miktarda rendelenmiş elma içermesi. Çok lezzetli, seviyorsanız mutlaka tadın.

Piola Yeşil Elmalı Limonata

Veeee gelelim görsel şölene. Pizzanın malzemesi kadar hamuru da önemli. Piola ‘da pizzalar incecik açılıp taş fırında pişiriliyor. Çıtır çıtır kenarları yumuşacık ortasıyla tam bir İtalyan. Domates sos çok başarılı, mis gibi domates kokuyor. Bununla birlikte porsiyon olarak gayet doyurucu. 33 cm’lik pizzalar zengin içeriğiyle fazla bile geliyor. Pizzaların genel özelliklerinden bahsettiğimize göre bakalım biz neler yedik.

Piola Pizza

Piola ‘da ilk tercihimiz Latina dan yana oldu. BBQ ızgara tavuk göğsü dilimleri, kırmızı soğan ve renkli biberden oluşan Latina resmen lezzetiyle damaklarımızı şenlendirdi. Barbekü sosun pizzayla uyumu, kırmızı soğanın kattığı lezzet çok başarılıydı. Tavuklar göğüs gibi kuru bir etten olmasına rağmen yumuşacıktı.

Piola Latina

İkinci tercihimiz ise Piola ‘nın buralara özgü lezzetlerinden biri: Ankara. Ankara ise ince bonfile dilimleri, roka ve domatesten oluşuyor. Bonfile kısmını okuduktan sonra düşüncemiz aralara serpiştirilmiş et parçalarıydı fakat pizza geldiğinde çok şaşırdık. Beklediğimizin aksine pizzanın tamamı bonfile dilimleriyle kaplıydı. Etler yine yumuşacık pişirilmiş. Roka ve domates taptaze, resimden canlılıkları belli oluyor.

Piola Ankara

Aslında o kadar çok doymuştuk ki tatlıya yer kalmamıştı fakat sizler için tiramisu’yu tatmaya karar verdik 🙂 Tiramisu lezzetli fakat pizzaların gölgesinde kaldı. Tiramisu’ da favorimiz hala daha önce yazdığımız Tomato Fresh Italian

Piola Tiramisu

Tasarımı, servisi gayet başarılı bir restoran Piola. Ama daha da önemlisi lezzetiyle bizden 5 yıldız alan bir mekan oldu. İtalya’dan yola çıkan Piola’nın Ankara durağını ziyaret edin ve lezzetli pizzalarını mutlaka tadın.

Piola Tepe Prime

Fiyat:

Latina: 29 TL

Ankara: 34 TL

Tiramisu: 15 TL

Adres:

Mustafa Kemal Mahallesi,Dumlupınar Bulvarı

Tepe Prime

0312 220 33 00

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply ayşegül aygün 05 Şubat 2015 at 15:00

    Lezzetler ve sunumlar 10 numara ! http://www.ankaraetkinlik.com/piola/

  • Leave a Reply