YEMEK

Peperoncino Ankara

23 Ocak 2015

2014′ ü hızlı bitirsek de yeni yıla hızlı başlayamadık. Yazılacak mekanlar birikti. Bugün bir yerden başlayalım dedik ve Peperoncino ‘yla devam ediyoruz.

Şef Daniel Evangelista’nın İtalyan lezzetlerini sunduğu restoran Uğur Mumcu Caddesi’nde bulunuyor.İç kısmın dekorasyonu güzel, hoş bir ambiyansı var. Ama arka taraf için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Gri çok boğmuş, daha güzel dekore edilebilir. Ama özellikle müzik seçimlerini çok beğendik.

peperoncino

Peperoncino’nun başarılı olduğu konulardan biri şarap kavı. Özenle seçilmiş markaların değişik lezzetleri burada bulunuyor.

peperoncino şarap

Peperoncino ‘ da yemeğe domatesli bruschettayla başlıyoruz. Domates ve fesleğenin uyumu enfes. Ekmekler lezzetli.

Ardından grissini sepeti geliyor. Grissiniler güzel. Fakat esas zeytinyağı çok başarılı. Damakta çok hafif bir tat bırakıyor.

ankara yemek

İtalyan mutfağı denince akla ilk gelen makarna ve pizza olsa da menüde  çeşitli ana yemekler de mevcut. Bizim ilk tercihimiz Pizza Manzo.

peperoncino pizza

Közlenmiş biber, domates ve bonfile parçalarından oluşuyor. Pizzanın inceliği yerinde, özellikle domates sosuna bayıldık. Bonfile miktarı iyi, güzel pişirilmiş.

peperoncino pizza

Yemeklerden diğer tercihimiz makarnalardan Strozzapreti Gorgonzola e Noci. Gorgonzola peyniri soslu makarna kıvamında pişmiş, dişe geliyor. Ceviz miktarını biraz az bulduk.

peperoncino makarna

Tatlı tercihimiz her zamanki gibi tiramisudan yana. Tiramisunun kreması lezzetli. Fakat saviordiler az ıslatılmış, kuru kalmış. Yerken zorlandık. Yemeklerden sonra hayal kırıklığına uğradık.

peperoncino tiramisu

Peperoncino’da tatlıdan memnun kalmasak da yemekleri ve müzikleriyle bizim beğenimizi kazandı. Dekorasyonda ve çalışanlarında yapılacak bir kaç düzenlemeyle çok daha iyi bir hale gelebilir. Özel kutlamalarınızda yada akşam yemeklerinizde keyifle tercih edebilirsiniz.

Fiyat :

Pizza Manzo: 29 TL

Strozzapreti Gorgonzola e Noci : 26 TL

Tiramisu : 16 TL

Adres :

Uğur Mumcu Caddesi N° 64/B Gaziosmanpaşa / Ankara

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply