YEMEK

No4 Restaurant

25 Mayıs 2015

Bugün Ramada Otel’in içinde yer alan, gerek ambiyansı gerek yemekleriyle bizi büyüleyen bir mekandayız. No4 Restaurant. Hiç hız kesmeden incelemeye başlayalım.

No4 Restaurant Ankara’nın yükselen semtlerinden Söğütözü’nde bulunan Ramada Otel’in içinde yer alıyor. No4 ün restoran, bar ve lounge bölümleri bulunuyor.
image

Mekanda loş ışık, dore ve bakır tonlamalar hakim. Yüksek tavan ve camlarla mekan oldukça geniş görünüyor. Sade, şık ve zarif bir dekorasyona sahip. Gül yaprakları ve mumlara ihtiyaç duymaksızın kendinden romantik bir havası var. Müzik seçimleri çok başarılı, alttan gelen caz ezgileri var.
image

No4 Restaurant geniş bir menüye sahip. Aynı zamanda içki çeşitleri ve şarap kavı da zengin. Yemekten önce gelen ekmekler sıcacık. Humus da enfes. Tahin oranı çok güzel ayarlanmış.
image

Başlangıçlardan Dana Carpaccio’yla açılışı yapıyoruz. Parmesan ve rokayla sunuluyor. Üzerinde gezdirilen hardal limonlu sos ferahlık katmış, beğeniyoruz.
image

Gecenin yıldızlı lezzeti Keçi Peynirli Ispanaklı Börek. Ispanağın tekdüze tadının keçi peyniriyle buluşması efsane olmuş. Mutlaka tadın.
image

Sıra geldi No4 Restaurant ‘da ana yemeklere. İlk tercihimiz bademli tavuk şiş. Patlıcan beğendi ve yufka eşliğinde servis ediliyor. Tavukların marinasyonu lezzetli, fakat biraz kurutulmuş. Pişirme süresine azcik dikkat etmek gerekiyor.
image

Diğer yemeğimiz Dana Bonfile. Şarap sosuyla tercih ettiğimiz yemeği isterseniz kremalı mantar sosla da alabilirsiniz. Yanında fırında patatesle servis edilen et ayarında pişirilmiş. Sos da oldukça lezzetli. Eh loş ışığın azizliğinden resim güzel çıkmamış, kusurumuza bakmayın 🙂
image

Ve gelelim tatlılara. Balkabaklı cheesecake genelde denk gelmediğimiz bir tatlı. Balkabaklı kısım da dolgusu da çok başarılı. Dekor amaçlı kullanılan çikolata sosa hiç gerek yok.
image

Kapanışı panna cottayla yapıyoruz. Yanında merengle servis edilen tatlı muhteşem. Benim gibi hafif tatlı severlerin bayılacağı bir lezzet. Sunumu da ayrı güzel.
image

No4 Restaurant ister iş yemeklerinizde ister özel günlerinizde tercih edebileceğiniz bir mekan. Servis, dekorasyon ve müziklerden oldukça memnun kaldık. Özellikle başlangıç ve tatlılarla da lezzet konusunda gönlümüzü kazandı. Ankara’da lezzetli ve keyifli bir gece geçirmek için deneyebilirsiniz.

Adres:
Yaşam caddesi 4. Sokak No:4 Ramada Otel Söğütözü Ankara
Tel: 0312 219 0304

You Might Also Like