YEMEK

Nefis Balık Evi

05 Kasım 2014

Hep kırmızı et nereye kadar dedik, bugün blogda özel bir kutlama için tercih ettiğimiz Nefis Balık Evi ‘ni konuk etmeye karar verdik. Reşit Galip caddesinde yer alan Nefis Balık Evi dekorasyonuyla klasik salaş bir balıkçı. Bahçesinin methini çok duyduk ama gittiğimizde hava oldukça soğuktu. Kış bahçesindeyse özel grupları ağırladıklarını belirttiler.

Nefis Balık Evi ‘nin diğer balıkçılara göre farklı olan yanı isterseniz içkinizi yanınızda getirebilmeniz. Hiçbir ekstra ücret almadan içkinizi servis ediyorlar. Bunu ilk duyduğumuzda denemek istedik ve sonuç olarak bütün bir gece ilgi ve güler yüzle servisi yaptılar. Bizimde kalbimizi kazandılar 🙂

Alt kattan mezeleri seçip masamıza döndük. Artık deniz ürünlerinden yapılan o kadar farklı meze görüyoruz ki seçenekleri biraz kısıtlı buldum. Yinede az, öz ve klasik lezzetleri bulabildik.

Ortaya aldığımız salatanın malzemeleri oldukça taze, özellikle bu mevsimde böyle domates bulabilmek zor.

nefis balık evi salata

Mezelerden atomun acısı oldukça yerinde. Süzme yoğurt da kıvamlı ve lezzetli. Acı severlerin mutlaka beğeneceği bir tat.

nefis balık evi atom

Bence gecenin en iyi lezzeti olan ahtapota geldi sıra. İçinde onlarca malzeme, çeşit çeşit baharat yok. Sadece yumuşacık ahtapot ve zeytinyağı. Başarısı sadeliğinden belli.

nefis balık evi ahtapot

Közlenmiş patlıcan mevsim itibariyle biraz çekirdekli, ama isli tadı gayet güzel.

nefis balık evi patlıcan

Nefis Balık Evi ‘nde ara sıcaklardan tercihimiz kalamar tava. Tartar sos lezzetli ama kalamar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Özellikle dışı çıtır çıtır gelmesi gerekirken oldukça yumuşaktı.

nefis balık evi kalamar

Gelmişken balık yemeden dönmek istemedik ve tercihimizi barbundan yana kullandık. Barbunlar nar gibi kızarmış, yağ çekmemişti. Beğenince devamı da geldi 🙂

nefis balık evi

Tatlı yiyecek ne yerimiz kalmıştı ne de gerek. Çünkü masamızdaki kavun sanırım bu yıl yediğim en tatlı kavundu. Her kestikleri bu kadar tatlı çıkar mı bilmem ama siz yine de bir deneyin 🙂

Fiyat:

Mezeler: 8 TL

Ahtapot : 25 TL

Kalamar : 18 TL

1 porsiyon Barbun ( 6 adet ) : 30 TL

Adres: 

Reşit galip caddesi no:18

Çankaya, 06660 Ankara, Türkiye

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply j.d. 18 Kasım 2014 at 05:31

    Hangi özel gün, neyi kutladınız? 😀

  • Leave a Reply