YEMEK

Midpoint – Next Level

07 Ağustos 2014

Herkesin buluşma noktası sloganıyla yola çıkan Midpoint, Ankara’da Panora AVM ‘den sonra 2. şubesini Next Level’da açtı. Next Level’ın podyum katında yer alan Midpoint şık dizaynı ve yemekleriyle şans verilebilecek bir mekan.

Mekan tasarımı gayet şık. Özellikle son zamanlarda su yeşilinin restoranlarda kullanımının güzel örneklerinden. Ayrıca podyum kısmında üstü açık masalarda mevcut. Menüde yemek seçenekleri oldukça geniş. İster sabah kahvaltısı, ister öğlen güzel bir salata isterseniz bol alternatifli bir akşam yemeği.

Midpoint Next Level

Bizim Midpoint ‘te ilk tercihimiz Combo Pizza. Normalde bu kadar çok şarküteri ürünü olan pizzaları seçmiyoruz. Fakat bu sefer umduğumuzun aksine çok başarılı bir pizzayla karşı karşıyayız 😀 Combo pizza mozarella, sosis, salam, kırmızı biber, domates ve zeytinden oluşuyor. Domates sosu lezzetli , hamuruysa ince açılmış kenarları kurutulmamış. Fakat pizzanın en beğendiğimiz özelliği sosis ve salamı. Midpoint şarküteri ürünlerini kendi üreten restoranlardan. Öğrendiğimize göre bütün ürünler İstanbul merkezden buraya gönderiliyormuş. Sosis salamın baharatı yerinde, içinde ne olduğunu bilmediğiniz bir ürün değil et yediğiniz belli oluyor.

Midpoint Combo Pizza

Diğer tercihimiz 5 Peynirli Ravioli ‘den yana. Ravioli pesto soslu ve domates soslu seçenekleriyle ayrı ayrı sunuluyor. Sosu kuvvetli ama ağır bir krema tadı yok. İç malzemesi lezzetli. Kurutulmuş domatesle servis edilen raviolinin pişme süresi güzel ayarlanmış, tam kıvamında.

Midpoint 5 Peynirli Ravioli

Tatlılarını denemedik fakat suflesini çok fazla öven var. Bir daha ki sefer tatmak üzere listemize aldık.

Midpoint Next Level şubesi genel olarak beğendiğimiz bir mekan oldu. Lezzet ve servis konusunda başarıyı yakaladıklarını düşünüyoruz. Fakat artık böyle restoranların Ankara’da sadece AVM ‘lerde kalmaması gerek. Umarım Midpoint ‘te bir sonraki şubesini bu doğrultuda açar.

Fiyat:

Combo Pizza: 22.5 TL

5 Peynirli Ravioli: 22 TL

Adres:

Kızılırmak Mah. Dumlupınar Blv.

No: 3 Söğütözü / ANKARA

Tel: 0312 285 35 22

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply