YEMEK

La Gioia

17 Ağustos 2015
Long Island Ice Tea La Gioia

Son zamanlarımızın favori mekanlarından La Gioia bugünkü konuğumuz. Crew Restaurant Group’un Beymen için hazırladığı mekana sizler için konuk oluyoruz.

La Gioia Kavaklıdere Beymen’in girişinde Tunalı’nın en işlek noktasında bulunuyor. Mekan tasarımı oldukça başarılı. Mor ve asker yeşilinin hakimiyeti mevcut. Bütün detaylarsa özenle seçilmiş.

La Gioia mekan

Sabah kahvaltısından akşam yemeğine detaylı bir menüsü bulunan La Gioia ‘nın ayrıca oldukça geniş bir kokteyl menüsü de bulunmakta.

Kokteyllerden ilk tercihimiz klasiklerden yana. Apple Mojito. Aman dikkat burda alkol miktarları gayet fazla, havuz başında içkimi yudumlayayım derken Ankara sokaklarında sarhoş olmayın.

Mojito

Kıyafetimin rengine uygun içki içeyim derken Blue Martinimi yanımda buldum. Portakal kabuğuyla tatlı içki severlerin bayılacağı bir kokteyl.

Blue Martini

Long Island Ice Tea alkol oranı yüksek bir kokteyl olmasına rağmen ülkemizde pek hakkı verilmiyor. La Gioia da ise enfes.

Long Island Ice Tea La Gioia

Gelelim başlangıçlardan Parmesan Peynirli Çıtır Tavuk’a. Minik brioche ekmeklerinin üzerinde tavuk parçaları ve tatlı ekşi sosla sunuluyor. Özellikle sos çok başarılı, tavsiye edilir.

La Gioia Çıtır Tavuk

Ana yemeklerden ilk tercihim bol et ürünleri ararken denk geldiğim Gioia Pizza. Scamorza, mozarella ve keçi peyniriyle süt ürünlerini uçuruyor. Bresaola ve füme etle son noktayı koyuyor. Şiddetle önerilir.

La Gioia Pizza

Geldik La Gioia da ana yemeklerin ağır abisi Şarap soslu bonfileye. Yanında parmak patates ve kuşkonmazla servis edilen bonfileyi orta pişmiş istiyoruz. Et ince olmasına rağmen enfes pişirilmiş, dıştan içe ısının nasıl dengeli dağıldığı belli oluyor. Şaraplı arpacık soğanlı sosu da lezzetli.

La Gioia Şarap Soslu Bonfile

Kapanışı Kraliçe Marie Antoinette’nin Vişneli Pastası’yla yapıyoruz. İsminin uzunluğuna bakmayın kendisi biraz ufak geliyor. Fakat lezzeti yerinde, peynirli kısmı hafif tuzlu, diğer lezzetleri dengelemiş. Diğer tatlıları denemek istiyoruz.

La Gioia Pasta

La Gioia gerek konsepti gerekse içecek yiyecek menüsüyle bizleri oldukça memnun bıraktı. Ankara’ya uğrarsanız tatmadan dönmeyin.

Fiyat:
Long Island Ice Tea : 30 TL
Gioia Pizza : 33 TL
Şarap soslu Bonfile : 49 TL
Kraliçe Marie Antoinette’nin Vişneli Pastası : 17 TL

Adres:

Tahran Caddesi No: 2
Kavaklıdere – Ankara
+90(0312) 426 44 88

La Gioia Web Sitesi için tıkla

You Might Also Like