YEMEK

Kıtır Üst Kat

12 Şubat 2015

Kısa bir İstanbul tatilinden sonra Ankara mekanlarına devam ediyoruz. Geçen yıldan biriktirdiğimiz bir çok yazı bu sayfada yerini almaya devam edecek. Bugün Bir Tatlı Bir Ekşi’de Ankara’nın en bilinen mekanlarından Kıtır’ın Üst Kat kısmı var.

Üst Kat Tunalı’da Kuğulu Park’ın hemen karşısında bulunan Kıtır’ın üstünde. Loş ortamı, kahverengi döşemeleri ve duvarlarındaki panolarıyla ortamı hoş. Müzik seçimleri çok özenli değil ama sohbet ederken rahatsız da etmiyor. Servis ortalama.

üst kat

Menüsü geniş, bira seçenekleri fazla. Bir çok restoranda bulunmayan Kirin ve Kozel denediklerimiz arasında.

kirin kozel

Yemeklerden ilk tercihimiz Etli Burrito’dan yana oluyor. Burrito alt kısmında biber ve soğanla geliyor. Yanındaysa salsa, yoğurt ve kaşar peyniri var. Üzerine öylece bırakılmış peynirler keşke rendelenip eritilseydi.

burrito

İç lezzeti hakkında çok söz söylenemez, çünkü domates sosun acısından hiç bir şey anlaşılmıyor. Normalde acıyı çok sevsemde yemeğin bu kadar önüne geçmemesi gerekiyor.

Üst Kat ‘ta diğer tercihimiz Rib Dip Tavuk’tan yana. Yanında patates kızartması ve yoğurtla sunuluyor. Tavuklar but kısmından yapılmış, oldukça yumuşak ve sulu. Bu yemeğin de acısı biraz fazla kaçsa da sosu lezzetli. Şef sanırım yaptığı yemeklerden emin olamayıp acıyı kurtarıcı olarak görmüş.

rib dip tavuk

Genel olarak kalabalık arkadaş gruplarıyla gidilebilecek bir mekan olan Üst Kat güzel bir ambiyans sunuyor. Fakat lezzet konusunda kendisini geliştirmeli. Kıtırdaki gibi klasik ve sevilen yemeklerle daha güzel bir mekan olabilir. Yine de arkadaşlarınızla sohbet etmek için burayı seçerseniz klasik tatlardan şaşmayın. Okuduğunuz için teşekkürler!

Fiyat:
Etli Burrito: 24.5 TL
Rib Dip Tavuk: 19 TL

Adres:
Tunalı Hilmi Cad. 114/j Kavaklıdere ANKARA
Tel: 0 312 426 26 27

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply