YEMEK

Kars Süt Ürünleri

04 Aralık 2014

Sabah sabah yolumuz Kızılay’a düşünce kahvaltı yapmadan gitmeyelim dedik. Klasik kahvaltılardan sıkıldık nereye gitsek derken Menekşe Sokak’ta karşımıza Kars Süt Ürünleri çıkıverdi. Normalde şarküteri ürünleri satan bu ufacık dükkan sabahları kahvaltı da veriyormuş. Satılan ürünler arasında Kars balı, kaşar, gravyer peyniri, köy yumurtası ve sucuk var.

Ön kısmında 2 ufak masa bulunan Kars Süt Ürünleri ‘nin pasaj içerisinde ufak birde oturma yeri var. Yöresel süslemelerle döşeli olan yerde bizleri tam bir aile işletmesi karşılıyor. 2 kişilik kahvaltı söyleyip bu otantik havada oturuyoruz.

kars süt ürünleri

Kars Süt Ürünleri ‘nde kahvaltıda 7 çeşit peynir, zeytin, domates, salatalık, salam, bal, kaymak, tereyağı ve haşlanmış yumurta var. Yeni demlenmiş çayla değmeyin keyfimize.

ankara kahvaltı

Kahvaltının benim için olmazsa olmazı peynirdir. Kars Süt Ürünleri de ismine yaraşır bir şekilde 7 çeşit peynir sunuyor. Kars kaşarı ve gravyeri enfes. Küflü peynir kahvaltı sofralarında pek göremediğimiz lezzetlerden. Rastlayınca yememek olmaz. Benim içlerinde tek beğenmediğim burgu peynir oldu.

kars süt ürünleri kahvaltı

Gelelim Emre’nin olmazsa olmazı olan bal, kaymak, tereyağı üçlemesine. Bal Kars’ tan gelmiş. Boğazı yakmayan hafif çok lezzetli bir bal. Halis tereyağı ve kaymakla buluşunca parmak yedirtiyor.

ankara kahvaltı kars

Köy yumurtası taptaze. Keşke şöyle güzel bir sahanda yumurta olsa da yesek dedik ama tek eksik o. Eh yumurtaları alıp evde yapmak da bize düşüyor 🙂

Hafta içi Kars’ın özel peynirinden kaymaklı peynir helvası da yapıyorlarmış, tadılacaklar listesine aldık. Kızılay’daki klasik kahvaltı tabaklarından sıkıldıysanız sade ama kaliteli ürünleri seviyorsanız Kars Süt Ürünleri ‘ni deneyebilirsiniz. Yöreye has ürünleri, işletmecinin ve eşinin ilgisi ve uygun fiyatı ile tercih edilebilecek bir mekan.

Adres:

İzmir cad. Menekşe Sok. No 6/A

Ankara Türkiye

Fiyat:

Kahvaltı: 10 TL (Kişi başı)

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply