YEMEK

Irish Town – Tepe Prime

15 Aralık 2014

Bugün sizlerle Blogger Dergisi ‘nin ilk sayısı için hazırladığımız bir inceleme yazısı paylaşacağız. Son yıllarda blog sayısının artmasıyla yeni blogları gözden kaçırmaya başladık. Ayrıca sosyal medyanın etkisiyle blog yazıları yerini anlık paylaşımlara bırakmaya başladı. İşte sevgili Senem ‘in hazırladığı Blogger Dergisi hem değişik alanlardaki blogları aynı çatı altında toplamayı hem de okuyucuları aktif blog yazarlarıyla yakınlaştırmayı hedefliyor. İlk sayısında Bir Tatlı Bir Ekşi olarak bizimde yer aldığımız Blogger Dergisi ‘ni okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Güzel bir ambiyans, lezzetli yemekler ve keyifli bir sohbet için yeni bir mekan arıyorsanız Irish Town ‘a hoş geldiniz. Bu seferki durağımız dünyanın bir çok yerinde rastladığımız Irish pubların Ankara versiyonu.

irish town

Tepe Prime ‘da yer alan Irish Town zevkle biranızı yudumlayabileceğiniz bir pub. Uzun ahşap masalar, loş ışıklandırma ve yeşil dekorasyonuyla İrlanda tarzının başarılı örneklerinden. Boydan boya uzanan bar kısmıysa mekanın en güzel köşesi. Tek eleştirim Irish pubların vazgeçilmezi olan televizyonda Hurling yada Gal futbolu yerine dönen müzik kanallarına.

Gelelim Irish Town ‘un bira severleri ilgilendiren kısmına. Siyah bira cumhuriyeti olan İrlanda’nın baş içkisi Guinness listenin en başında. Yaklaşık 25 çeşit biradan oluşan menüde Leffe, Samuel Adams ve  Hoegaarden gibi biralar da yerini buluyor.

irish town bira

Yemeklerden ilk tercihimiz Tavuklu Burrito. Soğan, biber ve baharatlarla sotelenmiş tavuktan oluşan içerik gayet zengin.Üzerindeki sos lezzetli, porsiyon doyurucu.

irish town burrito

Yemek Meksika fasulyesi,arroz ve patates püresiyle sunuluyor. Arroz ve Meksika fasulyesi Burritonun yanında görmeyi beklediğimiz ve lezzetli yiyecekler.Esas bomba patates püresinde. İrlandalılar için bir dönüm noktası olan Büyük Kıtlık ‘ın baş rolünde patates var. Kentin 4’te 1’ini helak eden kıtlıktan sonra da patates İrlanda yemeklerinin vazgeçilmezi haline geliyor. Irish Town ‘da tattığımızsa enfes bir püre, sadece onun için bile gidilir.

Irish Town ‘da denediğimiz diğer yemek Irish Burger. Dana bacon, köfte, aysberg ve domatesten oluşan burger lezzetli. Ekmekleri taze, yanında sunulan patates ve soslar güzel.

irish town hamburger

Gelmişken tatlı yemeden gitmeyelim dedik ve Irish pudingi denedik. İçerisinde Guinness olan tatlının dibinde yer fıstığı, üzerinde saviordi var. Arayacağımız bir lezzet değil ama değişik tatlar denemeniz adına öneririz.

irish town irish puding

Ankara’daki klasik publardan sıkıldıysanız, bira içmeyi seviyorsanız, keyifli bir ortamda sohbet edip lezzetli bir şeyler atıştırmak istiyorsanız Ankara’da ilk önereceğimiz yerlerden biri olan Irish Town’ u deneyin. Pişman olmayacaksınız.

irish town

Adres:

Mustafa Kemal Mah. Tepe Prime AVM.

B Blok No: 5, Ankara, Türkiye

Fiyat:

Tavuklu Burrito: 22 TL

Irish Burger: 20 TL

Biralar: (33 cl Şişe) 10 – 14 TL

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Pirelli Yıldızları - 2014'ün En İyileri - Bir Tatlı Bir Ekşi 31 Aralık 2014 at 12:57

    […] İrlanda dokunuşlarıyla sizi ortamın içine adeta çekiyor.  Daha detaylı bilgi için buradaki yazımızı […]

  • Leave a Reply