YEMEK

Gordion – Cookshop

10 Haziran 2014

Gordion’daki Cookshop sanırım ikimizin de favori mekanlarından biri. Mekanın tasarımı olsun, çalışanların sıcakkanlı tavırları olsun kendinizi hemen ortama aitmiş gibi hissedebilirsiniz.

DSC01986

Mekandaki masa örtüleri, duvar kağıtları ve menüde yazan küçük notlar bile Cookshop’ın kendine has ambiyansını yansıtan unsurlar. Zaten siz de gittiğinizde bunları ilk andan itibaren fark etmeye başlayacaksınız.

Artık bir çok yerde genelleşmiş olan masaya zeytinyağı – ekmek servisi burada da geçerli. Gelen ekmekler o kadar sıcak ki dikkat etmenizi öneririm. Cookshop’ı bu kadar beğenmemizin bir başka nedeni de bu; masanıza gelen bütün yemekler -eğer öyle olması gerekiyorsa- çok sıcak geliyor.

DSC01982

Benim seçimim Gizem’e sürekli lafını ettiğim ve yemek istediğim Spaghetti Carbonara oldu. Parmesan ve jambonla tatlandırılan spaghetti son zamanların en başarılı lezzetlerinden. Kremalı yemeklerden olabildiğince kaçan beni bile mest eden bir yemekti.

DSC01998

Yemek çok sıcak servis edilmesine rağmen spaghetti diriydi, kesinlikle hamur olmamıştı. Aynı şekilde kremalı yemeklerde genellikle gördüğüm gibi su içinde yüzmüyordu. Açıkçası burada tek bir eleştirim olabilir; o da keşke daha fazla jambon olsaydı 🙂

Gizem’in seçimi ise Mexicano Tavuk’tan yana oldu. Soğan,mantar, kırmızı biber ve 9 baharatlı sosla pişirilen Mexicano tavuk yanında patates kızartmasıyla servis ediliyor. Menüde yazmadığı için mantarlı olduğunu bilmiyorduk. İkimiz de mantardan hiç hoşlanmamamıza rağmen bir kez de olsun denemeye karar verdik. Açıkçası gayet lezzetliydi fakat ön yargılarımız devam etmekte 🙂

DSC01992

Cookshop’ın ünlü Magnolia Puding’ini yemeden dönmek olmazdı. Menüye yeni eklenen elmalı tarçınlı dışında çikolatalı, çilekli ve muzlu Magnolia seçenekleri var. Karışık olarak da sipariş edebileceğiniz Magnolia, görünüş olarak olmasa da lezzet olarak inanılmaz. Özellikle çilekli ve muzlu kısımları benim gibi bir tatlı düşkününü bile mutlu etmeye yeter:) Bu sefer karışık Magnolia’yı limonlu Mövenpick dondurma ile denedik. Dondurma tek başına gayet güzel, diğer tatlılarla denenebilir.

DSC02029

Cookshop, her gittiğimizde dolu olmasına rağmen, sıcakkanlı çalışanlarıyla ve siparişinizi hiç bekletmeden hazırlayan yetenekli aşçılarıyla, en azından bir defa bile olsa gidilmesi gereken bir mekan. AVM’nin içinde olduğu için dışarıdan gelen sesler yüzünden mekanda çalan müziği tam olarak duyamasanız da rahatlıkla muhabbet edebileceğiniz kadar rahat bir yer.

DSC01989

Spaghetti Carbonara 17.5 TL

Mexicano Tavuk 22 TL

Mövenpick Magnolia 11 TL

Adres: 

Ümitköy Mahallesi, Ankaralılar Caddesi
No: 2, D: 110, Gordion AVM, Yenimahalle / Ankara

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply j.d. 20 Temmuz 2014 at 23:31

    Bende bayılırım buraya!! Okula yakın olunca, az gelmedim 4 yıldır ya ♥
    Bi insan nası mantar sevme ama ya, bak gene dedim hep dicem 😀

  • Leave a Reply