YEMEK

Cunda Balık Lokantası

23 Aralık 2014
cunda balık ahtapot

Cunda Balık Lokantası aslında aklımızda olmayan bir mekandı. Gitmek istediğimiz restoran Pazar günü kapalı olunca tesadüfen buraya girdik. İyi ki kapalıymış, iyi ki yolumuzu buraya düşürmüşüz. Enfes bir yazı sizi bekliyor, buyurun 🙂

Cunda Balık Lokantası Ümitköy’de Galleria’nın arka tarafında bulunuyor. Oldukça büyük ve ferah bir mekan. Haftanın 7 günü açık olan mekanda Cuma ve Cumartesi günleri canlı müzik, Çarşamba günüyse fasıl ekibi var. Onun dışındaki günlerdeyse çok güzel Türk Sanat Müziği çalıyorlar.

cunda balık

Bizi kapıda karşılayan işletme müdürü Servet Bey’le önce mezeleri seçiyoruz. Pazar günü olduğu için sadece 2 masa olmamıza rağmen meze dolabı dolu. Tabii cumartesi günü çok daha fazla çeşit bulmak mümkün.

Rokalı mevsim salatayla başlıyoruz. Malzemeler taze, yağı limonu yerinde. Kızarmış ekmeklerle servis ediliyor.

cunda balık

Deniz börülcesi özlediğimiz lezzetlerden. Meze dolabında göremeyince üzüldük ama sağ olsun Servet Bey sonuncusunu bize hazırlamış. Buradaki börülce oldukça güzel, tam kıvamında pişirilmiş. Sarımsaklı domatesli sosu başarılı. Ezine peynirini de beğendik.

cunda balık ankara

Yoğurtlu havuç güzel, süzme yoğurt kullanılmış beğendik.

cunda balık meze

Gelelim Cunda Balık’ta en beğendiğimiz meze olan tahinli patlıcana. Gerek tahinin yoğunluğu gerek patlıcanın közlenmesi enfes olmuş. Şiddetle önerilir.

cunda balık

Karides söğüş aslında deniz mahsüllü meze de olsun diye söylediğimiz bir lezzet. Diğer mezelerin yanında vasat kaldı.

cunda balık karides

Atom zaten acı olan bir meze. Yalnız burada yediğimiz gerçekten de adının hakkını veriyor. Servet Bey’in dükkanı üzerinize yapayım ama ben o acıyı yemem dediği kadar var. Ama öyle lezzetli bir acı ki yedikçe yediriyor.

Cunda balık atom

Veeee gelelim gecenin bombasına. Cunda Balık ‘ın spesiyali olan ara sıcaklardan ahtapot ızgara. Tereyağında pişirilmiş, içi sulu kalmış. Hiç bir baharatın eklenmediği yumuşacık ahtapot tek kelimeyle mükemmeldi.

cunda balık ahtapot

Balık yiyecek yerimiz kalmayınca tatlı söyleyelim istedik. Dondurmalı irmik helvasını beğendik, biraz daha vanilya ilave edilebilir.

cunda balık ankara

İkram olarak gelen meyve tabağı ve kahveyle kapanışı yaptık.

cunda balık lokantası

Cunda Balık Lokantası mezeleri ve enfes ahtapotuyla gönlümüzü çalmayı başardı. İşletme müdürü Servet Bey’in ilgisi ve neşeli anılarıyla çok güzel bir gece geçirdik. Canlı müzik olan bir günde tekrar ziyaret edilmek üzere aklımızın bir köşesine yazdık. Ankara’da lezzetli deniz ürünleri yiyeceğiniz bir mekan arıyorsanız, burayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Adres:

Ümit Mah. Binsesin Sitesi

1961.cad No:8 Ümitköy

Ankara

Tel: (0312) 235 8481

Fiyat:

2 duble rakı dahil 140 TL.

Fiks menü alırsanız daha uyguna geliyor. 6 çeşit meze,salata, 2 ara sıcak, porsiyon balık ,tatlı ve 2 kadeh yerli içki 70 TL.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply