YEMEK

Cafe Lins – Kahvaltı

20 Kasım 2014

Cafe Lins 2004’te Viyana konseptiyle açılan bir restoran. Ankara’nın soğuk bir günü uzunca oturup sohbet edebileceğimiz bir kahvaltı için tercih ettik burayı. Tunalı’da Filistin caddesinde yer alan Cafe Lins hafta sonları açık büfe kahvaltı sunuyor. Ayrıca haftanın iki günü Jazz ve Latin müziklerini sizlerle buluşturuyorlar.

ankarada kahvaltı

Cafe Lins yemekleri kadar dekorasyonuyla da ilgimizi çeken mekanlardan biri. Retro tarzda çiçekli koltukları, ahşap kütüphanesi oldukça güzel. Her biri özenle seçilmiş romantik tarzda aksesuarlarıyla restorandan çok ev ortamı rahatlığını hissettiriyor. Çalışanlar da aynı sıcaklık içerisinde. Ayrıca serin havalarda dışarıdaki masalar için soba kullanıyorlar.

cafe lins

Açık büfeleri genelde çok çeşitli fakat düşük kaliteli ürünler kullandıklarından tercih etmiyorum. Fakat Cafe Lins ‘te işler farklı. Sunulan lezzetler gayet kaliteli. Peynir çeşidi bol. Şarküteri ürünlerinde çok seçenek yok, sosis, salam, sucuk. Belki yumurta ve menemen çeşitleriyle zenginleştirilebilir.

cafe lins kahvaltı

Gelelim kahvaltının en güzel yanına. Hamur işleri. Ekmeklerinden poğaçalarına bütün lezzetler Cafe Lins ‘in kendi üretimi. Yumuşacık açma, taptaze kurabiyeler hepsi enfes. Minicik peynirli poğaçalar, ev yapımı kek aklımızda kalanlar. Tatlıları Emre’yi cezbetse de benim tercihim tuzlular. Eh Cafe Lins ‘te zeytinyağlı biber dolmasıyla beni can evimden vuruyor. Kuş üzümlü, bol limonlu leziz bir dolma. Portakallı kerevizde çok güzel pişirilmiş, tam kıvamında.

cafe lins

Açık büfe tatlarını seviyorsanız, bizim gibi keyifli, bol sohbetli kahvaltılarda evinizde gibi hissetmek istiyorsanız Cafe Lins tercih edebileceğiniz mekanlardan biri. Dekorasyonuyla gözünüze, lezzetleriyle midenize hitap edecek cinsten 🙂 Kendi üretimi ekmeklerini denemeden dönmeyin bizden söylemesi.

dsc00692

Adres:

Filistin Caddesi

Kader Sokak No:9

GOP / Ankara

Tel : 0 (312) 428 5467

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Emre Engür 09 Aralık 2014 at 09:55

    Mekanları anlatım şekliniz ve üslubunuz gerçekten çok güzel. Elinize sağlık. Cafe linS yorumunuza tek bir ek yapmak isterim. Kullandığınız Fotoğraflar ve brunch büfesi Bestekar değil de, Filistin cad. Kader sokaktaki Cafe linS’e ait. Tekrar ellerinize sağlık.

    • Reply birtatlibireksi 11 Aralık 2014 at 01:04

      Emre Bey, beğenmenize sevindik. Uyarınız için teşekkür ederiz, Gizem’in her zamanki adres karışıklığı 🙂 Gerekli düzeltmeyi yaptık, tekrar teşekkürler.

    Leave a Reply