DİĞER, YEMEK

Cafe Bi’Kavanoz Açılışı

11 Aralık 2014
cafe bikavanoz

Cafe Bi’Kavanoz, içinde mutluluk var sloganıyla 07.12.2014 tarihinde kapılarını açtı. Bizde Ümitköy’de bulunan bu güzel mekanın açılışına davetliydik. Bol görselli bir yazı sizi bekliyor, hazır olun 🙂

cafe bikavanoz

Cafe Bi’Kavanoz Ümitköy’de Galleria’nın tam arka sokağında Mutluköy Sitesi’nde yer alıyor. Tasarımında beyazların yoğunlukta olduğu mekan vintage duvar kağıtlarıyla hoş bir havaya bürünmüş. Arka tarafında ufak bir de bahçesi bulunan cafe 2 katlı. Duvardaki panolarından peçetelerine kadar her şey özenle dizayn edilmiş.

_DSC5121

Ev sahiplerimiz Emel ve İdil Hanım bizi kapıda karşıladılar. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in kurdeleyi kesmesiyle içeriye adım attık. Oldukça kalabalık olan davette hem sunulan ürünlerin lezzetine baktık, hem de bu güzel ortamın tadını çıkarttık.

_DSC5136-2

Cafe Bi’Kavanoz adını çok lezzetli ev yapımı reçellerinden alıyor. Cevizden incire, ayvadan şeftaliye kadar bir çok çeşit var.

cafe bikavanoz

Biz de sunulan sıcacık wafflelar eşliğinde reçellerin tadına bakıyoruz. Benim içlerinden en beğendiğim kestane reçeli oldu, mutlaka deneyin.

Cafe bikavanoz reçel

Ayrıca eve götürebilmemiz için bize ufak hediyeler hazırlamışlar, inceliklerine de reçellere de bayıldık.

cafe bikavanoz

Kekler, un kurabiyesi, börek; ikramda yok yok. Herşey taptaze.

cafe bikavanoz

Meyveli mini tartoletler enfesti, dolgu kreması da hafifti.

_DSC5035

Her şeyin tadına bakabilmemiz için sütlaç ve tiramisuyu tadımlık kavanozlarda hazırlamışlar. Emre sütlacı oldukça beğendi. Ayrıca yılbaşına yaklaşıyor olmanın heyecanıyla bir kenara dilek ağacı koymayı ihmal etmemişler, kurabiyelere de bu dekoru yansıtmışlar.

_DSC5101

Cafe Bi’Kavanoz gerek dekorasyonuyla gerekse çeşitli reçelleriyle şimdiden gönlümüzü çaldı. İlerleyen günlerde diğer lezzetlerin tadına bakmak için kapılarını tekrar çalacağız. Siz de ev yapımı ürünleri denemeyi seviyor, ev ortamı sıcaklığında kahvaltı yapmak istiyorsanız Cafe Bi’Kavanoz ‘a mutlaka uğrayın.

Bize bu güzel açılışta ev sahipliği yapan Emel Hanım ve İdil Hanım’a ayrıca bizi davet eden VIA ekibinden Fidan Hanım’a tekrar teşekkürler.

Adres:

Mutlukent Mah. Mutluköy Sitesi

1950. Sokak No:8

Ümitköy – Ankara

Tel: 0 (312) 236 3607

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply