YEMEK

Butcha Steakhouse

04 Mart 2015

Etin Ankara serüvenindeki duraklarından birindeyiz bugün. Butcha Ankara’da sayısı artan steakhouseların öncülerinden. Ankara’da 5 şubesi bulunan mekanın Çayyolu’ndaki şubesindeyiz.

Mekanın tasarımında steakhouseların genelinde tercih edilen kahverengi hakim. Geniş masalarıyla ferah bir ortam. Müzik seçimleri iyileştirilebilir. Servis ve çalışanlar açısından da oldukça başarılı.

image

Butcha Steakhouse & Butcher Shop et ve et ürünlerini yerel bir kasabın verdiği önemle sunmayı hedefleyen bir işletme. Menüsünde köfte, hamburger gibi klasik tatların yanı sıra 28 günden fazla kurutulmuş dry aged gurme lezzetleri de bulunuyor. Odun ateşi yada ızgarada pişen etlerle birlikte tercih edilebilecek şarap seçenekleri bol.
image

Etlerin yanında salata, ara sıcak ve atıştırmalıklardan söyleyebilirsiniz. Bizim tercihimiz domates ve mozarella salatasından yana oluyor. Malzemesi az olan bu salatada ürünlerin oldukça kaliteli seçilmesi gerekiyor. Salatanın sosu lezzetli olsa da domatesler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Hele de bu yemeğin yaz mevsiminde yendiğini düşünürsek kırmızı domates bulmak çok da zor olmamalı.
image

Yemekten önce servis edilen ekmekler için birkaç kelime yazmazsam olmaz. Sıcacık yumuşacık gelen ekmekler güzel bir yemeğin habercisi.
image

Gelelim Butcha ‘da ana yemeklerden tercihimiz olan T-Bone Steak’e. Terbiye edilmeden yaşlandırılan et biraz tuzdan başka hiçbir baharata gerek duymuyor. Kendi lezzeti adeta içine hapsolmuş. Yine de yanında sunulan hardal çeşitlerini beğeniyoruz.
image

Orta pişmiş olarak istediğimiz et tam kıvamında geliyor. Dışı mühürlenmiş, içi sulu sulu.
image

Etimizin yanında garnitür olarak sote mantar ve patates kızartması geliyor. İkimizde mantar yemediğimiz için tadından bahsedemiyorum, yorum sizin.
image

Ve kapanışı yan masada görüp hayran kaldığımız bir tatlıyla yapıyoruz. Cennet Çamuru. Kilis yöresine ait bu tatlı fıstıkla yapılıyor fakat kalmadığı için biz de cevizli halini deniyoruz.
image

Tel kadayıf ve ceviz tereyağında kavrulduktan sonra şerbeti masanızda dökülüp dondurmayla servis ediliyor. Basit ama lezzetli bir tatlı, hele fıstıkla enfes olur.
image

Lezzetli ve doğru pişmiş bir et yemek istiyorsanız Butcha Steakhouse’u denemelisiniz. Çalışanlar ilgili ve bilgili. İstediğiniz et hakkında yardım alabilir, kasap kısmından alışverişinizi de yapabiliriniz.

Adres:
Park Cd. Alımcı Park Villaları No:15 D:2 Çayyolu Ümitkoy ANKARA

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply