YEMEK

Burger House

08 Nisan 2015

2015’te hamburger yazılarını ne kadar boşladığımızı farkettik ve kendimizi Burger House ‘a attık. Yazarken ve eminim okurken bol acıkmalı bir yazı sizi bekliyor.

Burger House 2009 yılında ev yapımı hamburger konseptiyle İstanbul’da karşımıza çıkan bir mekan. Ankara’da Taurus Avm ve Tepe Prime ‘da şubeleri bulunuyor.
image

Burger House ‘un Tepe Prime şubesindeki mekan tasarımı oldukça güzel. Deri koltuklar, taş kaplama duvarlar, sarı ve kırmızıyla detaylandırılan aksesuarlar özenle seçilmiş.
image

Karnımız acıktığına göre hadi yemeklere başlayalım. İlk tercihimiz mekanları tanımak adına önden sipariş ettiğimiz Deneme Tabağı. Patates kızartması, hellim stick, chicken fingers, sosis ve soğan halkasından oluşuyor.
image

Patatesler İstanbul merkezde doğranıp dondurulup öyle gönderiliyor. Hellim ve tavuk lezzetli. Soğan halkasından o ev yapımı tadı alamadık. Ama o tabağın arkasında kalan sosis var ya. Ankara için benzerini bulmak zor. Kalın kabuğunun altından çıkan su ve etin lezzeti diyorum. Gidip deneyin.

Gelelim Burger House ‘un asıl meselesi hamburgerlere. Detaylara girmeden hamburgerlerin ortak özelliklerine bakalım. Hamburgerlerle patates servis edilmiyor. Ekmekler mekanın kendi yapımı. Etler Tekirdağ’da kendi çiftliklerinde yetişen sığırlardan elde ediliyor. Köfteler zırhla çekilmiş kıymayla yapılıyor.

Burger House’da ilk denediğimiz lezzet Milano burger. Pesto sos, mozarella, domates ve yeşillikten oluşuyor. Pesto sosun ferah tadı köfteyle uyum sağlamış. Köfteler makine çekimi olmadığından suyunu kaybetmemiş.
image

Diğer tercihimiz Cheff Special burger. Dana bacon, cheddar, karamelize soğan, kibrit patates ve közlenmiş biber içeriyor. Hamburgerin yanında patates yoksa içinde olmasını beğeniyorum. İçindeki Cheff sos ve karamelize soğan da uyumlu. Bence közlenmiş biber fazla gelmiş, ekstra asit katıyor.
image

Ve Burger House’da tattığımız diğer lezzet Chicken&Cheese Burger. Tavuk fileto güzel pişmiş, diğer lezzetlerle uyumlu.
image

Burger House genel olarak tasarımını ve lezzetlerini beğendiğimiz bir mekan oldu. Serviste ufak sıkıntılar var, çalışan elemanlar ürünlerin içeriği konusunda eğitilmeli. Hamburger severseniz gidip denemeniz gereken bir mekan.

Fiyat:
Deneme Tabağı: 11.5 TL
Milano Burger: 110 gr -16.25 TL, 150 gr – 19.25 TL
Cheff Special Burger: 110 gr – 17.25 TL , 150 gr – 20.25 TL
Chicken&Cheeseburger: 120 gr – 12.5 TL

Adres:
Yeni mah. Eskişehir yolu TepePrime AVM No :C002 Çankaya, Ankara

You Might Also Like