DİĞER, YEMEK

Bumerang Deneyim Günleri – Ankara

31 Ekim 2014

Her ay farklı kategoride etkinlik düzenleyen Bumerang Deneyim Günleri bu kez Ankara’lı bloggerları bir araya getirdi.   Yeme içme üzerine yazan Ankaralı bloggerlar 22 Ekim 2014’te Mix Mondial kapsamında Gaziosmanpaşa Numnum’da buluştu. Bumerang Deneyim Günleri sayesinde buluştuğumuz bu etkinlikte bizlere Hürriyet  ekibinden Hilal Hanım ve Ahmet Bey eşlik etti. Yeni tanıştığımız blogger arkadaşlarımızla bol bol sohbet etme imkanımız oldu 🙂

Bu sene 5. si düzenlenen Mix Mondial, 7 Ekim – 5 Kasım tarihleri arasında İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 7 ilde 100’den fazla noktada yepyeni kokteyller sunuyor. İçecek kültürünün gelişmesini sağlayan Mix Mondial festival boyunca katılımcı noktalarda en iyi barmenlerin yeni reçetelerini bizlerle buluşturuyor.

Bumerang Deneyim Günleri ‘nde Mix Mondial kokteyllerini tadarken ev sahibimiz Numnum ‘un atıştırmalıklarını da deneme fırsatımız oldu.

numnum bumerang deneyim günleri

Hamburgerlerini beğendiğimiz Numnum bu sefer farklı bir yorum olan balıklı köfteyi bizlere sunuyor. Kişnişle tatlandırılan balık pane lezzetli, fakat herkesin damak tadına uymayabilir.

numnum hamburger

Bumerang Deneyim Günleri kapsamında Mix Mondial’in kokteyllerini tatmaya başlıyoruz. İlk kokteylimiz Smirnoff Apple Bite. Votka ve yeşil elmadan oluşan kokteyl yemek öncesi hafif bir içki olarak tercih edilebilir. Özellikle bu etkinlik kapsamında üretilen elma şeklinde bardaklara hepimiz bayıldık.

mix mondial apple bite

Sırada en beğendiğim kokteyl Captain Morgan Sweet & Sour var. Portakal, limon ve romun buluşmasıyla ortaya çıkan kokteyl ekşi ve tatlı lezzetleri bir araya getiriyor.

mix mondial captain morgan

Captain Morgan & Cola  ile rom tekrar karşımıza çıkıyor. Cuba Libre’ye benzeyen bu kokteyl kola severlerin beğeneceği bir tat 🙂

mix mondial captain morgan

Sıra bir diğer beğendiğim kokteylde. Gordon’s Fresh Hunt. Cin, tonik ve salatalığın bir araya gelmesiyle oluşan kokteyl sade ve ferahlatıcı bir etkiye sahip.

mix mondial cin tonik

Ve geldik sonuncu kokteylimiz olan Baileys Chocolate Crush’a. Masamızın en beğendiği kokteyl olsa da benim çikolata sevmeyen kalbim Captain Morgan Sweet & Sour ‘dan yana 🙂

baileys mix mondial

Bu güzel etkinlikte bizleri buluşturan Bumerang ekibine, kokteyllerini tatma şansı bulduğumuz Mix Mondial’e ve bizlere ev sahipliği yapan Numnum’a teşekkür ediyoruz.

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply mavianne 31 Ekim 2014 at 16:45

    seni tanıdığıma sevindim
    görüşmek üzere
    sevgiler

  • Leave a Reply