YEMEK

Biscotti Mia

18 Şubat 2015
biscotti mia pay

Butik pastaneler Ankara’da ne yazık ki sayıca az. Günlük çıkan taze ürünler, her gittiğinizde değişen lezzetler özlediğimiz keyiflerden. Neyse ki Biscotti Mia bu açığı dolduruyor.

Merve Gültan’ın 2006 yılında  Filistin caddesinde açtığı pastane 2010 da Uğur Mumcu caddesine taşındı. Küçük ama şirin samimi bir mekan. Dönem dönem değişen dekorasyonu güzel. Bol bol ayna kullanılarak mekan geniş gösterilmiş.

_DSC5229

Biscotti Mia ‘nın menüsü bulunsa da günlük lezzetleri görerek seçmek gerekiyor, bu sayede içeriklerini de öğreniyoruz. Glutensiz,  unsuz pastalarla herkese hitap eden seçimleri var. Fırından çıkan ürünlerin yanı sıra kahvaltılık ürünler de tek tek satılıyor.

biscotti mia

Fesleğenli hellimli kişle başlıyoruz. Kiş hamuru oldukça lezzetli, taptaze ağızda dağılıyor. Fesleğen, peynir ve domatesin uyumu zaten tartışılmaz. İç dolgusu olması gerektiği gibi yoğun, zaten kalınlığından da anlaşılıyor.

biscotti mia kiş

Emre bu aralar yaban mersinli ürünlere takmış durumda. O yüzden burada yaban mersinli pay görünce kaçırmıyoruz. İç kremasında limon kabuğu kullanmışlar, bu da yaban mersininin burukluğunu almış. Üzeri çok güzel kızarmış, beğeniyoruz.

biscotti mia pay

Biscotti Mia ‘da denediğimiz bir diğer tat çilekli tart. Tart hamuru yine başarılı ama dolgusunu biraz kuru bulduk. Lezzetli ama beklentimiz oldukça yükseldiğinden diğerlerinin yanında sönük kaldı.

biscotti mia

Biscotti Mia her gün sunduğu yeni lezzetlerle kendini geliştiriyor. Bizlere de bu güzel ürünleri tatmak kalıyor. Sakin, sıcacık bir ortamda sunulan taptaze, fırından yeni çıkmış tartlar, poğaçalar, pastalar sizi bekliyor. Ankara’daysanız bir çayını içmeden gitmeyin 🙂

biscotti mia

Fiyat:
Hellimli kiş: 8.5 Tl
Yaban mersinli pay: 9 Tl
Çilekli turta: 9 Tl

Adres:
Uğur Mumcu Cad. No:37 D:6, Gaziosmanpaşa (Gop)/Ankara

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply