YEMEK

Big Baker

11 Temmuz 2014


Bugünkü lezzet durağımız Big Baker. Bahçeli’ye yolumuz düştükçe sık sık uğradığımız mekanlardan biri burası. Hamburgerlerinin yanı sıra tasarımını da sevdiğimiz Big Baker’ın girişinde satışta olan ürünlerin standı var. Ayrıca açık mutfak stili sayesinde yemeklerinizin yapılışını da izleyebiliyorsunuz.

Big Baker

Big Baker özellikle hamburgerleriyle adından söz ettiren bir mekan. Benim tercihim daha önce denemediğimiz Köz Patlıcanlı Burger’den yana  oldu. Patlıcanın etlere çok yakıştığını düşündüğümden bu hamburgerde yine beni hayal kırıklığına uğratmadı. Közlenmiş patlıcan, kırmızı biber ve yeşillikten oluşan hamburger yanında baharatlı patates kızartmasıyla sunuluyor. Köftesinin içi sulu kalmış, lezzeti yerinde. Ayrıca Big Baker hamburger ekmeklerini kendi yapan mekanlardan biri, bu konuda da başarılı.

Big Baker Köz Patlıcanlı Hamburger

Hamburgerlerin yanı sıra diğer yemekleri de merak ettiğimiz için Emre, Hardal Soslu Tavuk sipariş etti. Yemek ızgara tavuk üzerinde hardal sos ve patates tava ile servis ediliyor. Hardal sosun lezzeti tane hardalla kuvvetlendirilmiş, başarılı. Tavuklar tıpkı köfteler gibi güzel pişirilmiş. Hardal severler için denenmesi gereken bir tabak.

Big Baker Hardal Soslu Tavuk

Bu tatlar dışında peynir severler için 3 Peynirli Burger’i, ete doyamayanlar içinse Dubble BB Burger’i önerebilirim. Dubble BB Burger’i yemeye karar verenler için küçük bir uyarı; olabildiğince aç gidin yoksa zorlanabilirsiniz 🙂 Bir dahaki gidişimizdeyse pizza ve makarnalarını da tatmak istiyoruz.

Fiyat:

Köz Patlıcanlı Hamburger 15 TL

Hardal Soslu Tavuk 15 TL

Big Baker Adres:

Bahçelievler Mahallesi, 2. Cadde, No 10, Çankaya, Ankara

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply j.d. 20 Temmuz 2014 at 23:18

    Patlıcaaaan!!! Beni de alın yanınızaa, bende yiyeyim patlıcanlı burgertoştan!

  • Leave a Reply