YEMEK

B’eat Cafe & Brasserie

26 Ağustos 2014
Beats

Bahçelievler’de olduğumuz bir gün hadi hiç gitmediğimiz bir yere gidelim deyince kendimizi B’eat ‘de buluverdik.

B’eat 7. caddede lokasyon olarak güzel bir konumda. Bahçeli’nin özellikle hafta sonları dolup taşan mekanlarından. Hem kalabalık hem de masalar dip dibe olunca sohbet etmek zorlaşıyor. Bir de buna eklenen yüksek seste müzik olunca, sormayın gitsin. Masalara konan Run / Stop tabelaları akıllıca. Garsonu çağırmak için değişik hareketler yapmanıza, elimi mi kaldırsam seslensem mi diye düşünmenize gerek yok. Stop kısmına çevirince hemen geliyorlar 🙂

B'eat

Mekan tasarımını bir yere bırakırsak, çok güzel hazırlanmış bir menüyle karşılaşıyoruz. Resimler, açıklamalar, ve çeşitlerin içinde kayboluyoruz. Eh bizde beklenti gitgide yükseliyor.

İlk seçimimiz Hellim Peynirli Tavuk Izgara. Tavuk Izgara sotelenmiş sebze ve baharatlı patates tavayla servis ediliyor.Patates kızartması bizim için lezzetli fakat söylemeden geçemeyeceğim. Patatesler bol baharatlı sunuluyor, sevmeyenler için dikkat.

B'eat Hellimli Tavuk Izgara

Tavuk bonfile güzel pişirilmiş, hellimlerse gereken kalınlıkta kesildiğinden kurutulmamış. Üzerindeki domates sos lezzetli.

B'eat

Diğer yemeğimiz Tampico Beef Wrap. Tortilla ekmeğine sarılı bonfile, biber, mısır, Meksika fasülyesi, soğan, cheddar ve kaşar peynirinden oluşan bir yemek. Menüde okuyunca beni cezbeden ama geldiğinde hayal kırıklığına uğradığım bir tabak. Malzemelerin bolluğu evet ama lezzetleri kesinlikle hayır. Bonfile çok pişirilmiş, meksika fasülyeleri kupkuru. Yazıyı yazarken dikkatimi çekti, menüde yazan 2 çeşit peynirde benim yemeğimde yoktu. Yanında yine baharatlı patates tava, sour cream ve red pepper sosla servis ediliyor.

B'eat

B’eat gerek kalabalığı gerekse menüsüyle bizde beklentiyi yükselten ama umduğumuzu bulamadığımız bir mekan oldu. Sanırım menüyü çeşitlendirmeye çalışırken standardı tutturmayı başaramamışlar. Ayrıca fiyatlara göre porsiyonlar oldukça ufak. Daha az sayıda müşteriye daha kaliteli tabaklar sunsalar çok daha başarılı olacakları kesin!

Fiyat:

Hellim Peynirli Tavuk Izgara:  19.50 TL

Tampico Beef Wrap : 19.50 TL

B’eat Adres:

7. Cadde No: 2/A Bahçelievler ANKARA

0312 215 38 38

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply