YEMEK

Bayram Usta – Yaprak Kebap

28 Kasım 2014

Bugün sizlerle belki de yediğimiz en keyifli yemeklerden birine sahiplik eden Bayram Usta Yaprak Kebap ‘ın detaylarını paylaşıyoruz. Bayram Usta Konya yolu üzerinde bir akaryakıt istasyonunun içinde başladığı bu yolculuğa Yıldız ve Çukurambar şubeleriyle devam ediyor. Biz  de hem merkezi konumu hem de rahatlığı açısından Çukurambar şubeyi tercih ediyoruz. Ferah, geniş masalarla sade bir dekorasyonu var. Çalan Türk Sanat Müzikleri enfes, seçimlerini takdir ettik.

Bayram Usta ‘da menü yok. Garsonumuz hemen yiyecekleri sayıp siparişlerimiz alıyor ve ardından masamız kurulmaya başlıyor. Bayram Usta Yaprak Kebap ‘ta servis çok hızlı. İlgi alaka on numara 🙂

bayram usta yaprak kebap

Mevsim salata bol malzemeli ve taze. Başlangıçlar kuvvetli. Yoğurtlu semizotu ve patlıcan lezzetli. Soğanlar hafif pişirilip nar ekşisi ve sumakla servis edilmiş, biz beğendik.

bayram usta yaprak kebap

Ezme çok acı değil ama gayet güzel. Karışık turşu tabağı enfes, kütür kütür.

bayram usta yaprak kebap

Biz lavaşlarla tam öncüleri mideye indiriyorduk ki, lezzet şöleni başladı. 1 er porsiyon yaprak kebap ve adana sipariş etmiştik. Közlenmiş biber, domates, ve tırnak pidelerin üzerinde arzı endam eden kebaplarımız sofraya geldi.

bayram usta yaprak kebap

Yaprak kebap dana etinin yaprak şeklinde kesilip terbiyelendikten sonra şişe takılmasıyla oluşuyor. Yumuşacık, yağsız, sulu nefis bir kebap. Terbiyesi lezzetli, hiç ağır değil. Etin her haline bayılan biz bunun adeta müptelası olduk. Adana yine dana etinden çekilen satır kıymayla yapılıyor. Az baharatlı, güzel pişirilmiş bir kebap.

Dayanamayıp 1 porsiyon da kuzu şiş sipariş ediyoruz. Yine aynı hızla gelen yemeğimiz aynı hızla da midemize gidiyor 🙂 Lezzetli, güzel pişirilmiş ama yaprak kebaptan sonra kesmiyor.

bayram usta yaprak kebap

Bayram Usta ‘da tatlı olarak internetten okuduğumuz yorumlara dayanarak dondurmalı irmik helvası söylüyoruz. Tek kelimeyle enfes. Ilık irmik helvası mis gibi kokuyor, dondurma da oldukça güzel. Sırf tatlı yemeye bile gelinir.

bayram usta irmik helvası

Havuç dilimi Gaziantep’ten yeni geldi deyince dayanamayıp onu da söylüyoruz 🙂 Antep işi olduğu belli, fıstıkları iri kırılmış ve az şerbetli. Yine dondurmayla servis ediliyor.

bayram usta yaprak kebap

Servis hızı, personelin ilgisi  ve müziklerini oldukça beğendiğimiz Bayram Usta Yaprak Kebap ‘ta yediğimiz her şeyden memnun kalarak ayrıldık. Özellikle yaprak kebap ve üzerine irmik helvası mutlaka tadılmalı. Söylemesi bizden, yemesi sizden!

Fiyat:

Yaprak Kebap : 18 TL

Adana: 19 TL

Kuzu Şiş: 17 TL

Dondurmalı İrmik Helvası :~8 Tl

Adres:

Kızılırmak Mah. 1450. sokak A.T.M 1/A

Çukurambar ANKARA

0312 285 21 33

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Pirelli Yıldızları - 2014'ün En İyileri - Bir Tatlı Bir Ekşi 31 Aralık 2014 at 12:56

    […] gönlümüze taht kuruyor. Diğer lezzetleriyse bir o kadar başarılı. Daha detaylı bilgi için buradaki yazımızı […]

  • Leave a Reply