YEMEK

Ankara Günaydın Burger

14 Kasım 2014

Oldukça geç kalınmış bir yazı var bugün Bir Tatlı Bir Ekşi’de. Günaydın Burger. Et bizim işimiz sloganıyla küçük bir kasaptan başarılı bir restorana dönüşen Günaydın’ın burger şubesi. Malum bizim için hamburger denildiğinde akan sular durduğundan bu yazıyı yazmamız farz olmuştu.

Filistin Sokak üzerinde bulunan Günaydın Burger sade tasarımını beğendiğimiz restoranlardan. Kütük şeklinde yapılan masa sandalyelerini bir burgerciye çok yakıştırdım. Geniş masaları ve aralıklı konumlandırmasıyla rahat rahat oturabileceğiniz bir mekan.

günaydın burger

Gelelim asıl meselemiz olan hamburgere. Benim için hamburgerin eti iyiyse diğer malzemelerin çok önemi kalmıyor. Yine de Günaydın Burger lezzetli burger köftesinin yanı sıra oldukça fazla çeşit sunuyor. Bununla birlikte etin pişirme derecesini oldukça başarıyla ayarlıyorlar.

Benim Günaydın Burger ‘deki tercihim Bacon Cheeseburgerden yana. Köfte en sevdiğim şekilde. Baharata boğulmamış, tuz ve karabiberle tatlandırmanın yeteceği kadar lezzetli. Pişirilme süresi oldukça güzel ayarlanmış.

günaydın burger

 Çoğunlukla yediğim burgerlerde köftenin tadı bacon tadını bastırdığından yediğimden bir şey anlamam. Fakat burada köfte, bacon ve peynir üçlüsünün lezzeti birbirine girmemiş, tek tek hissediliyor. Soğanlar biraz diri kalmış, ben daha karamelize olmasını tercih ediyorum.

bacon cheese burger günaydın

Emre’nin tercihiyse Chef Burger oluyor. 200 gr köfteden oluşan burger ete doyamayanlara özel 🙂 Malzemesi bol, domates, marul, kibrit patates, turşu, soğan ve peynirden oluşuyor.

günaydın chef burger

Köfte yine aynı lezzette. Kibrit patates her ne kadar burgeri yemeyi zorlaştırsa da çok yakışmış. Günaydın Burger ‘in ekmekleri de köftesi kadar lezzetli, taze ve susamlı. Hamburgerlerin yanında patates servis edilmiyor, ekstra alabiliyorsunuz. Ayrıca çok lezzetli ve çeşitli hardalları var mutlaka deneyin.

şef burger

Günaydın Burger gerek mekanın konumu, servisi gerek lezzetiyle bizi oldukça tatmin eden bir hamburgerci. Aradığınız lezzetli ve istediğiniz gibi pişirilmiş bir et, güzel bir ekmek, bol ve kaliteli malzemelerden oluşturulmuş bir burgerse, Günaydın Burgere mutlaka uğrayın.

Ankara Günaydın Fiyat:

Bacon CheeseBurger: 22 TL

Chef Burger: 26 TL

Ankara Günaydın Burger Adres:

Gazi Osmanpaşa Mah. Filistin Sokak No: 8/A

Çankaya ANKARA

0312 445 0663

You Might Also Like

3 Comments

  • Reply j.d. 18 Kasım 2014 at 05:27

    Ben Emre’nin tercihinin daha minik etlisi varsa ondan istiyorum 😛

  • Reply j.d. 18 Kasım 2014 at 05:29

    Ben Emre’nin tercihinin daha minik etlisi varsa ondan istiyorum 😛

  • Reply 2014 Yılının En İyi 3 Hamburgeri - Bir Tatlı Bir Ekşi 28 Aralık 2014 at 13:03

    […] fiyatları daha yüksek, ve patates kızartmasıyla servis edilmiyor. Daha detaylı bilgi için buradaki yazımızı […]

  • Leave a Reply