MÜZİK/FİLM

Malefiz – Maleficent

03 Haziran 2014

Kötülüğün tarafına geçmeye hazır mısınız?

Uyuyan Güzel masalından uyarlanmış, Disney yapımı Malefiz (Maleficient) bu kez aynayı kötü karaktere tutuyor. Masala göre kralın kızı doğunca kötü kalpli Malefiz gelir ve prensesi lanetler. Peki Malefiz’in kalbini karartıp, prensesi uykuya sürükleyen bu lanetin başka bir sebebi olabilir mi?

poster

Filmin yönetmen koltuğunda Avatardan Alice Harikalar Diyarında’ya kadar bir çok filmde adından söz ettiren Robert Stromberg oturuyor. Baş rolde Malefiz’i canlandıran Angelina Jolie,  aksiyon filmlerinin güzel karakteri olmaktan sıyrılmış. Siyah kanatlı cadı, Jolie’nin çekici ve dişiliğinin yanı sıra oyunculuğunun da ön planda olduğu bir karakter. Lanetlenen prenses Aurora’yı  Elle Fanning canlandırırken, gerçek hikayede adından söz edilmeyen Kral Stefan’ı ise Sharlto Copley canlandırıyor. Filmin küçük süprizi ise Vivienne Jolie-Pitt. Aurora’nın küçüklüğünü canlandıracak tüm oyuncuların Malefiz’in boynuzları ve çıkık elmacık kemiklerinden korkmasıyla Angelina, Brad çiftinin kızları Vivienne  filmde yer alıyor.

vivienne

Henüz küçük kanatlı genç bir peri olan Malefiz’le tanışırken, Stefan hikayeye dahil oluyor. Masum duygularla başlayan bu tanışma zamanla insan ırkının güç arzusu ve hırslarıyla gerçek sevgiyi kaybetmesini anlatıyor. Moors adlı dünyada barış içinde yaşayan Malefiz, aç gözlülüğü bitmek bilmeyen Kral’ın, ordusuyla üzerine yürümesiyle kötülükle tanışıyor. Kral’ın yenilgisi Malefiz’i Moors’un koruyucusu yaparken,Stefan’ı ise kötülüğün kucağına teslim ediyor. Stefan’ın taht hırsıyla Malefiz’e ihanet etmesi, ondan “true love kiss” i çalmasıyla masalın karanlık yüzünü aydınlatıyoruz.

maleficent & stefan

Kralın ölmesiyle başa geçen Stefan’ın çocuğu Aurora’nın vaftiz töreninde, Malefiz bütün azametiyle kralın salonunda beliriyor ve Aurora’yı lanetliyor. Prensesi 16. yaş gününde, parmağının ucunu kesecek çıkrık iğnesi ile sonsuz bir uykuya mahkum eden Malefiz, Stefan’ın yalvarmasından sonra lanete tek bir şart ekliyor; gerçek sevginin öpücüğü…

Maleficent & Curse

Aurora lanetten uzak perilerle büyürken Malefiz ve Sam Riley’in ustalıkla canlandırdığı Kuzgun onun peşini hiç bırakmıyor. Ta ki Aurora, Moors’u ve perisi Malefiz’i keşfedene dek.

maleficent

Prenses Aurora bozulamayan lanete yenik düşerken, 2 Krallığı da sonsuza dek değiştirdiğinin farkına varmıyor.

MALEFICENT

Malefiz’in derin bir öfkeyle lanetlediği Aurora uykuya yenilirken, Moors ve Stefan’ın krallığı uyanık. Acaba Prenses Aurora masaldaki gibi gerçek aşk öpücüğüyle mi uyanacak? Yoksa Malefiz’e ihanet eden Stefan’ın gösterdiği gibi gerçek aşk yok mu? Görsel bir şölen ve sürükleyici bir masal sizi bekliyor.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=H0lWZexOGTw]

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply