GENEL

Duyuru

24 Eylül 2015

Aktif bir şekilde yazamamaktan mustaribiz bir süredir. Heyecan verici bir şeye başlamamız gerekiyor ama ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz. Outofpixel hesabımız (halen takip etmediyseniz diye söylüyorum 🙂 ) yeni bir başlangıç oldu; hem kendimizi hem de hesabımızı geliştirmekten çok zevk alıyoruz. Şimdi de sıra blogumuza geldi. Yemek dışındaki yazılarımızda bir blogdan çok bir siteymiş gibi davrandığımızdan ötürü, okuyucuyla aramızda sanki bir mesafe oluyor gibiydi. Bunun için artık günlük yazıyormuş gibi (blog kavramına dönüş) bir tarzı benimsemek istedik. Bu da bizim ilk yazımız olsun.

DSC07564

İşin gücün arasında istifa süreci de gelince ne yapacağımı bilemez olmuştum bir süredir. Hem mutlu, hem de korkutucu bir şey iş değiştirmek. Yeni bir ortam, yeni insanlar, yeni baştan alışılması gereken kod. Bilmeyenler için söyleyeyim, ekibin ekşisi yani ben Emre, bilgisayar mühendisiyim. Oyun oynamayı çok sevdiğim için seçmiş olduğum bu meslek, computer graphics alanında çalışmamı sağladı. İyiki de bu alanı seçtim diyorum yıllardır.
Fakat güzel olsa da, sektör olarak Türkiye’deki darlık, oyun sektöründen çok başka alanlarda çalışmanızı gerektiriyor. Bu da aslında çok da bayılmadığınız bir işi beraberinde getiriyor. Yazı yazamamamdaki temel sebep bu sıkıntılarımdır yani. Fakat bu yeni başlangıç; yapmış olduklarımı, dinlediklerimi, gördüklerimi sizinle paylaşmamda yeni bir yol açacağına ve yazma isteğimi eskiden olduğu gibi arttıracağına inanıyorum.
Aynı şekilde çektiğimiz fotoğrafları 500px hesabımızdan da yayınlamaya başlıyoruz. Yeni mecralar her zaman iyidir değil mi?
Siz bunu okurken bayram tatili gelip çatmış olacak o yüzden bayramınız kutlu olsun 🙂

  • birtatlibireksi 24 Eylül 2015 at 10:57

    Siz ne düşünüyorsunuz yeni tarzımız hakkında.

  • birtatlibireksi 19 Ekim 2015 at 23:10

    Hala neden yazmıyoruz acaba 🙂